4 листопада 2016 року в Києві відбулася V міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку національного законодавства», присвячена 15-тиріччю юридичного факультету Національного університету біоресурсів та природокористування України. До роботи конференції, а також до привітання дружньої кафедри долучилися і співробітники кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія». Зокрема, свої доповіді для участі в науковому заході надали в.о. завідувача кафедри Харитонова Т. Є., професор Сидор В. Д., доцент Григор’єва Х. А., асистенти Заверюха М. М. та Караханян К. М., аспірантка Попова А. О.

Святкова конференція зібрала вчених – представників багатьох наукових шкіл із різних країн. Так, захід відвідали науковці не лише провідних вищих навчальних закладів України, але й гості з Італії, Словаччини, Білорусі і Росії. Теплі привітання лунали на адресу як юридичного факультету взагалі, так і кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені проф. В.З. Янчука зокрема. Підчас урочистого засідання було вручено низку нагород, у тому числі професору Єрмоленко В. М. та співробітникам кафедри, що ним очолюється.

На пленарному та секційному засіданні було обговорено ряд важливих питань щодо проведення земельної реформи в Україні, запропоновано окремі шляхи вдосконалення екологічного законодавства, а також окреслено напрями спрощення правового забезпечення ведення аграрного бізнесу. У ході жвавої та аргументованої наукової дискусії були сформовані цікаві підходи до вирішення актуальних проблем сучасного аграрного, земельного та екологічного законодавства України.