Відбулося студентське змагання з питань створення та діяльності суб’єктів аграрного права

12 квітня 2017 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулося студентське змагання з питань створення та діяльності суб’єктів аграрного права між двома командами 4 курсу соціально-правового факультету.

І команда – взяла за мету створення сільськогосподарського кооперативу; ІІ команда – характеризувала шлях створення фермерського господарства.

Склад першої команди: Дідківська Владислава, Олексенко Вікторія, Влодарчик Олександр, Варнадцька Оксана, Заруцький Максим, Паньків Павло, Мурава Роман, Опанасенко Анатолій. Склад другої команди: Мазур Валерія, Левикін Владислав, Онуфрієнко Дарія, Баліцька Вікторія, Раковець Дмитро.

В процесі проведення змагання були висвітлені цікаві аспекти щодо визначення понять «сільськогосподарського кооперативу» та «фермерського господарства», шляхи їх створення, докладно було охарактеризовано організаційні засади діяльності суб’єктів. Визначено поширеність та кількість даних суб’єктів аграрного права в Україні та перспективи їх розвитку в майбутньому.  Обидві команди викладали свій матеріал чітко й зосереджено доклавши максимум зусиль для цього. Окрім представленої теоретичної інформації, командами було надано примірники, зразки необхідних документів для реєстрації та створення відповідного суб’єкта аграрного права. Кожен учасник команди мав змогу скласти характеристику, висвітлити ознаки та необхідні етапи й кроки для початку діяльності відповідного суб’єкта господарювання.  Забезпечення проведення змагання здійснював: к.ю.н., доцент Годованюк А.Й.  В результаті – цілі змагання було досягнуто: студенти змогли добре запам’ятати порядок створення суб’єктів аграрного права, виявити особливості кожного з них; окрім засвоєння теорії, навчитись складати примірники необхідних документів (таких як: протокол установчих зборів, статут, реєстраційна картка, бізнес-план тощо). По закінченню змагання обидві команди були належно оцінені та вмотивовані для подальшого вивчення аграрного права.