26 травня 2017 року відбулася масштабна Всеукраїнська науково-практична конференція

26 травня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася масштабна Всеукраїнська науково-практична конференція «Від правової охорони природи Української РСР до екологічного права України», присвячена пам’яті доктора юридичних наук, професора Василя Лук’яновича Мунтяна з нагоди 95-річчя від Дня народження. У роботі конференції прийняли активну участь вісім членів кафедри аграрного, земельного та екологічного права: доктор юридичних наук, завідувач кафедри Т. Є. Харитонова, професори І. І. Каракаш і В. Д. Сидор, кандидати юридичних наук Н. С. Гавриш, Х. А. Григор’єва, О. В. Степська, М. М. Заверюха та К. М. Караханян. Багаточисельна делегація гідно представила Національний університет «Одеська юридична академія» на даному значному науковому форумі.
Науковий захід, який був присвячений одному з найбільш відомих українських вчених у галузі аграрного, земельного та екологічного права, був пронизаний теплою атмосферою спогадів про Вчителя та вшануванням його пам’яті як непересічної харизматичної особистості та визнаного науковця. Творчі напрацювання професора В. Л. Мунтяна дозволили однозначно віднести його до фундаторів української науково-освітньої школи правової охорони природи, аграрного, земельного, екологічного та природоресурсного права. Ґрунтовні доробки професора В. Л. Мунтяна були і будуть основою ще не одного наукового дослідження його учнів та послідовників. Це зокрема яскраво демонструє тематика і зміст наукових доповідей, представлених на конференції: усі вони мають точки дотику із науковим надбанням професора В. Л. Мунтяна.


Від Одеської школи права на пленарному засіданні виступили професор І. І. Каракаш із доповіддю «Професор Мунтян Василь Лук’янович – талановитий вчений, доброзичливий вчитель та мудра людина», а також доцент Н. С. Гавриш із доповіддю «Професор В. Л. Мунтян – фундатор правової охорони ґрунтів в Україні». Виступи представників Національного університету «Одеська юридична академія» викликали інтерес аудиторії та були схвально сприйняті науковою спільнотою.


Слід окремо відмітити, що організаторам вдалося поєднати напружену плідну роботу конференції із теплим неофіційним спілкуванням, яке традиційно формує та зміцнює творчі зв’язки між різними школами права та сприяє їх взаємному ідейному збагаченню. Представники кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія» висловлюють глибоку подяку організаторам конференції за запрошення до участі в її роботі, а також за високий рівень проведення заходу. Особливо цінним є те, що підняті та обговорені на конференції питання дарують свіжі ідеї та надихають до нових наукових пошуків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *