Міжнародний конгрес «Правові проблеми державно-приватного партнерства в умовах євроінтеграції», присвячений 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія».

  • 2-4 червня 2017 року у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбулася значна наукова подія – Міжнародний конгрес «Правові проблеми державно-приватного партнерства в умовах євроінтеграції», присвячений 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія». Кафедра аграрного, земельного та екологічного права стала не лише ініціатором його проведення, але й прийняла активну участь в організації даного масштабного наукового заходу. Широка географія учасників, які прибули в Одесу, щоб взяти участь у роботі конгресу, охопила усі регіони України та забезпечила високий рівень і значимість заходу. Представники 16 вищих навчальних закладів країни – виразники різних науково-правових поглядів та шкіл права зібралися в Одесі не лише з метою здійснення обміну свіжими ідеями стосовно актуальних правових проблем сучасності, але й для того, щоб привітати Національний університет «Одеська юридична академія» з прекрасним ювілеєм – 20-річчям заснування.

Для проведення Міжнародного конгресу на високому рівні було створено найсприятливіші можливості та найкомфортніші умови, за що особливу вдячність слід висловити особисто президенту університету – Сергію Васильовичу Ківалову, проректору з адміністративно-господарської роботи – Миколі Федоровичу Крикливому, голові апарату президента університету – Валентину Андрійовичу Федорову, а також членам організаційного комітету конгресу: ректору університету – Володимиру Васильовичу Завальнюку, проректорам – Мінасу Рамзесовичу Аракеляну, Галині Олексіївні Ульяновій, В’ячеславу Олексійовичу Тулякову, директору ЦООПИАР Олесі Петрівні Ващук та начальнику науково-дослідної частини Олегу Вікторовичу Дикому. Також вдячності від гостей та організаторів заслуговує Олена Павлівна Міхєєва – директор бази відпочинку «Академія» – за гостинність та професіоналізм.
Урочисте відкриття Міжнародного конгресу, яке провела проректор з наукової роботи Галина Олексіївна Ульянова, укріпило пануючу атмосферу наукового свята і створило позитивний творчий настрій як у гостей конгресу, так і у співробітників Національного університету «Одеська юридична академія». Виступи декану соціально-правового факультету – Галини Іванівни Чанишевої, декану факультету цивільної та господарської юстиції – Дениса Олексійовича Колодіна, завідувача кафедри цивільного права – Євгена Олеговича Харитонова, завідувача кафедри права інтелектуальної власності та корпоративного права – Олени Іванівни Харитонової, завідувача кафедри аграрного, земельного та екологічного права – Тетяни Євгенівни Харитонової, а також професора Іллі Івановича Каракаша – влучно підкреслили переваги та особливості даного Міжнародного конгресу: його першість, розмах та унікальний формат, що поєднав представників різних спеціальностей у рамках спільної актуальної тематики.
Безумовно, прикрасою урочистого відкриття Міжнародного конгресу стало декламування вірша доцента кафедри аграрного, земельного та екологічного права Андрія Йосиповича Годованюка, присвяченого 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія»:

Міжнародний конгрес нас єднає
У величному храмі науки,
Де як успіхів всіх запорука
Дух історії промовляє.

Ришельєвських підвалин основа –
Це той кит, що трима Альма-матер,
Цю перлину на березі моря,
Що для вузів південних – фарватер.

Тут живе дух і буква Закону,
Їх одвіку плекали світила,
Наші кращі мужі від науки –
Академії гордість і сила.

Наша кафедра дуже значима,
Всі працюєм на ній креативно,
Сконцентровані думку і слово
Тут народжуєм колективно

Ми, аграрії, в жовте фарбуєм
Всі колізії права країни.
Професійних юристів готуєм,
Що прославлять вкраїнську родину

А зеленим екологи можуть
Віншувати теорію права,
Зберегти для нащадків природу –
Це для них найважливіша справа

Із студентством в майбутнє крокуєм,
Гордо всі ми тримаємо ряд.
Тож vivat Вам! Vivat profesores!
Академія рідна, vivat!

Щирість та краса римованих рядків стали гарним завершальним акордом урочистого відкриття Міжнародного конгресу.
Особливий формат роботи конгресу передбачав одночасне проведення трьох масштабних наукових заходів: круглого столу «Цивільне право та інформаційна безпека в умовах інтеграційних процесів», круглого столу «Приватні і публічні засади в праві інтелектуальної власності» і Другого зібрання фахівців споріднених кафедр з обговорення актуальних проблем аграрного, земельного, екологічного та природоресурсного права, присвяченого 70-річчю професора Іллі Івановича Каракаша. Якщо перші два заходи відбулися у стінах університету, то останній – Друге зібрання фахівців споріднених кафедр – було проведено на базі відпочинку «Академія».

Напевно, тепле море, чисте повітря і гостинний прийом стали запорукою інтенсивної та плідної роботи Другого зібрання фахівців споріднених кафедр. У ході жвавих дискусій та цікавих обговорень учасниками Другого зібрання було піднято багато гострих тем, які хвилюють наукову спільноту сучасної України. Зокрема, обговорювалися правові проблеми запровадження повноцінного ринку земель, еколого-правової охорони навколишнього природного середовища, забезпечення розвитку сільського господарства та інші важливі питання.

Організаторам вдалося надати слово присутнім представникам усіх правових шкіл, що дало можливість почути нові наукові позиції, спільно обговорити авторські підходи та, безумовно, збагатитися новими ідеями і творчою наснагою для подальших глибоких досліджень.
Головним здобутком продуктивної роботи Другого зібрання фахівців споріднених кафедр стало прийняття спільного рішення щодо створення всеукраїнської громадської організації, яка представлятиме інтереси науковців – фахівців у сфері аграрного, земельного та екологічного права перед органами публічної влади та іншими організаціями і установами. За результатами обговорення утворено організаційний комітет для проведення активних дій по заснуванню даної організації. До складу організаційного комітету увійшли завідувачі кафедр з різних вищих навчальних закладів країни. Учасники конгресу мають надію, що об’єднання фахівців такої актуальної на сьогодні спеціальності сприятиме просуванню найбільш успішних наукових розробок та їх врахуванню під час оновлення та реформування аграрного, земельного та екологічного законодавства України. Також спільні зусилля фахівців допоможуть вирішувати проблемні питання юридичної освіти, які стосуються викладання навчальних дисциплін аграрно-, земельно- та еколого-правового профілю у вищих навчальних закладах країни.
Неможливо оминути увагою той факт, що Друге зібрання фахівців споріднених кафедр було присвячене 70-річчю професора Іллі Івановича Каракаша – одного з найяскравіших представників Одеської школи права, незламного поборника аграрного, земельного та екологічного права. Наукова скарбниця Іллі Івановича, сповнена цікавих плідних ідей, дала підґрунтя для подальших пошуків не одному молодому досліднику, сформувала цілу низку вдячних учнів та послідовників. Гості Міжнародного конгресу не скупилися на сердечні зворушливі слова, вітаючи шановного ювіляра та бажаючи йому довголіття і підкорення нових наукових вершин. У свою чергу, кожному учаснику конгресу було піднесено приємний подарунок – монографію І. І. Каракаша «Право власності на природні об’єкти та їх ресурси в Україні», яка тільки-но вийшла друком та стала вагомим словом у сучасній науці аграрного, земельного та екологічного права.
Насиченість програми Міжнародного конгресу вдало доповнювалася дружнім спілкуванням, новими знайомствами, налагодженням творчих та міжособистісних зв’язків, які є невід’ємною складовою сучасної науки. У неформальній обстановці товариського спілкування було проведено жартівливу морську церемонію «Кити науки на відпочинку», під час якої кожен учасник зібрання був нагороджений у власній унікальній номінації та одержав символічний приз.
Творча доброзичлива атмосфера, яка не покидала Друге зібрання фахівців споріднених кафедр протягом трьох днів, надихнула гостей не лише на нові наукові звершення, але й пробудила неочікувані літературні таланти. Так, один з почесних гостей Міжнародного конгресу – завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права ім. академіка В. З. Янчука Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Володимир Михайлович Єрмоленко написав зворушливий вірш, присвячений 70-річчю професора Іллі Івановича Каракаша:

В день цей величний, як небо зіркове,
Хочу бажати Вам знову і знову:
Щоб прокидались здоровими зрання,
Щоб підіймало на крилах кохання.
Хай Вам у полі трави буяють,
Ніжать, голублять і обіймають.
І хай розквітають квіти у лузі,
Не покидають рідні та друзі.
Хай Вам у світі добре ведеться –
Все це бажаю від щирого серця.

Найкращим підтвердженням того, що проведення Міжнародного конгресу було здійснено на рівні, достойному Національного університету «Одеська юридична академія», стали щирі слова подяки гостей та їх наполегливі побажання щодо продовження започаткованої гарної традиції.

Зі свого боку, кафедра аграрного, земельного та екологічного права висловлює безмежну вдячність усім учасникам Міжнародного конгресу «Правові проблеми державно-приватного партнерства в умовах євроінтеграції», присвяченого 20-річчю Національного університету «Одеська юридична академія», які відгукнулися на запрошення, знайшли час і можливість відсвяткувати разом з нами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.