Аграрне право: дегустація вина – це мистецтво!

Дегустація вина – це мистецтво, яке може опанувати кожен. Цей процес  полягає не лише в тому, аби насолодитися напоєм, а й навчитися його описувати та порівнювати. Так, 27 жовтня 2018 року студенти Національного університету «Одеська юридична академія» під супроводом к.ю.н., доцента кафедри аграрного, земельного та екологічного права НУ «ОЮА» Гавриш Н. С. відвідали Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова та ознайомилися зі всіма тонкощами винного мистецтва.

Як тільки учасники поїздки прибули до Інституту, всі були вражені дивовижними краєвидами, мальовничою природою та архітектурою території. Насолодившись помаранчево-жовтими візерунками паркових зон, квітковими насадженнями та алеями, вкритими хвойними деревами, групу було запрошено всередину будівлі задля ознайомлення із деталями становлення самого Інституту та цікавих розповідей про мрії його засновника.

Неймовірно захоплююча розповідь як про історію зародження Інституту, так і про тих, хто стояв на початкових шаблях його будування, справила неабияке враження на присутніх. Не дивлячись на те, що наукова установа була заснована більше, ніж 100 років тому, зараз вона знаходиться у відмінному стані. Далі студентів ознайомили з цілою низкою експонатів, починаючи від стародавніх корзин для збору винограду, які важать близько 10 кг, та закінчуючи приладами для обробки плодів винограду. Також присутні побачили особисті речі та письмові начерки В.Є. Таїрова, цінні сувенірами з-за кордону та незліченну кількість нагород та призів. Останнім цікавим елементом у музеї стала статуя богині виноробства, де можна було загадати бажання.

Всі отримали задоволення від поїздки до Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова – екскурсія супроводжувалася цікавими розповідями, допитливими запитаннями та веселою атмосферою. Учасники тепер можуть сміливо ділитися набутими знаннями, адже вони вже знають про різницю між технічними і столовими сортами винограду, технологію збирання, зберігання винограду та подальшу переробку у вино, різноманітні техніки виготовлення вин різних народів.

Перлиною екскурсії стала дегустація 18-ти сортів вин у банкетному залі. Традиційно процедура розпочалася з сухих білих тонких вин, потім перейшла до більш міцних, далі до червоних вин, а на кінець – до найбільш міцного та солодкого червого вина типу кагор. Скуштувати вина, до технології виробництва якого приклався сам засновник ще сто років тому – найбільш приємне відчуття. Про кожний вид вина було розказано не тільки формально-інформативну частину, а ще й цікаву легенду чи міф, що створило ще більш захоплююче враження.

Неймовірні емоції та враження, заряд енергії та позитиву – такими словами можна описати екскурсію до Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова. Поїздка стала не тільки безцінним досвідом, а й розширенням загального кругозору та обсягу знань.