Відбулося студентське змагання з питань створення та діяльності суб’єктів аграрного права

23 квітня 2019 року в Національному університеті «Одеська юридична академія» відбулося студентське змагання, між двома командами 4 курсу 1 групи факультету Цивільної та господарської юстиції, з питань створення та діяльності суб’єктів аграрного права, зокрема сільськогосподарських кооперативів

І команда – виступала за створення, та переваги сільськогосподарських кооперативі, ІІ команда – взяла за мету довести що створення таких кооперативів має багато недоліків та не є раціональним на сьогоднішній час.

Склад першої команди: Добровольска Наталія, Максютенко Євгеній, Боличевська Олександра. Склад другої команди: Мазур Тетяна, Семенський Юрій, Любунь Анна-Марія.

В процесі проведення змагання були висвітлені цікаві аспекти щодо визначення поняття «сільськогосподарського кооперативу», шляхи його створення, докладно було охарактеризовано організаційні засади та принципи діяльності. Це питання висвітлював Максютенко Євгеній

Щодо особливостей правового становище виробничих та обслуговуючих  сільськогосподарських кооперативі доповідала Мазур Тетяна

Добровольска Наталіярозглянула питання що стосуються умов і порядку створення сільськогосподарських кооперативів

Семенський Юрій висвітлив проблеми правового регулювання майнових відносин у сільськогосподарських кооперативах.

Про переваги, недоліки та загальні засади системи управління сільськогосподарським кооперативом розповіла групі студентка Боличевська Олександра

Підсумувавши все вищесказане та зробивши необхідні висновки доповідь завершила студентка Любунь Анна-Марія

Обидві команди показали високий рівень знань та підготовки в питаннях створення та діяльності сільськогосподарських кооперативів. Також, окрім представленої теоретичної інформації, командами було надано примірники, зразки, необхідних документів для реєстрації та створеннях відповідних суб’єктів аграрного права.

Забезпечення проведення змагання здійснював: к.ю.н., доцент Годованюк А.Й.  В результаті даного змагання студенти змогли добре запам’ятати порядок створення суб’єктів аграрного права, виявити особливості кожного з них, окрім засвоєння теорії, навчитись складати примірники необхідних документів (таких як: протокол установчих зборів, статут, реєстраційна картка, бізнес-план тощо). Також студенти зазначили, що семінари в такому стилі допомагають їм засвоювати такі навички як ораторське мистецтво, та вміння правильно пояснювати свою точку зору. По закінченню змагання обидві команди були належно оцінені та вмотивовані для подальшого вивчення аграрного права.