Слова безсилі – пам’ять вічна

Так безжально і передчасно хвороба, яка стала викликом для всього світу, обірвала життя людини яскравої, талановитої, неординарної, багатої душею на добро і любов.

Вночі, 2 листопада, зупинилося серце доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України

ІЛЛІ ІВАНОВИЧА КАРАКАША.

І ця страшна звістка просто шокувала колектив кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія». Важко втрачати колегу, з яким було тісно пов’язане життя кожного з нас.  Біль від того, що сталося непоправне, просто розриває  наші серця. Ми збідніли на відчуття поряд щирої, порядної, надійної людини, наука втратила висококласного професіонала, а світ збіднів на справжню особистість.

Ілля Іванович народився 11 квітня 1947 року в селі Виноградівка, Білгород-Дністровського району. Вищу освіту здобув в Одеському державному університеті ім. Мечнікова за спеціальністю правознавство. Тут же розпочав свою трудову біографію і віддав цьому закладу шістнадцять років.

     У 1993 році переходить працювати в посольство України в Турецькій республіці. А з 1997 року віхи його життя тісно пов’язані з науковою діяльністю:

      Декан юридичного факультету Одеського відкритого християнського гуманітарно-економічного університету (1997-2002), почесний доктор права та професор цього університету (2005). Один із засновників та перший ректор Міжнародного гуманітарного університету в м. Одеса (2002-2004). Проректор з навчально-організаційної роботи НУ «ОЮА» (2004-2007). У 2003 році був обраний дійсним членом (академіком) Української академії наук. Відмінник народної освіти України (1997), Заслужений працівник освіти Автономної Республіки Крим (2007) та Заслужений юрист України (2013). Засновник, організатор та Почесний голова Одеського обласного гагаузького національно-культурного товариства «Бірлік» (2000). Почесний громадянин Гагаузії та м. Вулканешти Республіки Молдова (2015). З 2005 року – заступник голови науково-методичної комісії з права Міністерства освіти і науки України. З 2010 року – член науково-методичної ради Одеського головного управління Держгеокадастру України.

     Вийшовши на заслужений відпочинок, Ілля Іванович не залишив  роботу в Одеській Національній академії і до останнього подиху зоставався вірним справі, якій присвятив життя.

Солідною є наукова спадщина доктора юридичних наук, професора І.І. Каракаша. Він  автор сотень наукових праць, багатьох монографій, навчальних посібників та найкращих підручників для вищих навчальних закладів, розробник численних законопроєктів у галузі природоресурсного та екологічного права, співавтор декількох коментарів до Земельного кодексу України.

Ілля Іванович був людиною активної життєвої позиції, відповідальною і діловою, грамотним фахівцем, мудрим керівником, чудовим наставником, сотні його учнів завдячують йому за науку професійну і життєву. Він завжди мав авторитет і повагу в наукових колах, серед колег і студентів. Люди висловлювали йому довіру, обираючи  депутатом Одеської обласної ради.

Ми знали свого колегу як чудового сім’янина, турботливого чоловіка, батька, люблячого дідуся. Тож висловлюємо найщиріші співчуття його рідним. Поділяємо біль цієї непоправної втрати.

Ілля Іванович Каракаш залишив яскравий слід на землі. Низько схиляємо голови перед його пам’яттю. Хай оселить Господь його світлу душу там, де спочивають праведні.

Вічна пам’ять Вам, Колего і Учителю…

   З глибоким сумом та скорботою – колектив кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія».